Vedoucí

Obrázek uživatele Vlk

Vlk (Ivča Krumlová)

Náčelník oddílu
E-mail: vlk@stezka.org
Tel.: 777 123 774

Vlk byla jako vnučka zakladatele oddílu poprvé na táboře ve dvou letech, kde vznikla i její přezdívka. Zpočátku chodila do jiného oddílu, ale postupem času se dostala zpět do Stezky. Vedla poslední dva tábory a v létě 2021 byla zvolena novým náčelníkem oddílu, takže ji teď čeká hlavně koordinace ostatních vedoucích.

Vlk má bakalářský titul z umělé inteligence na FI MU a pokračuje magisterským studiem. Na svojí fakultě zároveň cvičí programátorské předměty studenty v prvním ročníku. Ve volném čase se kromě Stezky ráda účastní šifrovacích her a vyráží na výlety do přírody.

V roce 2013 získala kvalifikaci instruktora, rok poté od odboru KČT Chameleon osvědčení Zdravotníka na zotavovacích akcích. V roce 2015 získala kvalifikaci oddílový vedoucí a během školního roku 2018/2019 absolvovala kurz Organizátora Hnutí Brontosaurus, jehož výstupem je i kvalifikace hlavního vedoucího dětského tábora.

Obrázek uživatele Hash

Hash (Ondřej Kosour)

Oddílový vedoucí (18+)
E-mail: hasisak@stezka.org

Hash [čteno "haš", či "heš"] se dostal do oddílu v roce 2016.
Tři roky na to začal jezdit jako instruktor, a tak to je zatím i dodnes.
Nedal‌‌o by se říc‌‌t, že má st‌anování, puť‌‌á‌‌‌ky a obecně přírodu a aktivity kolem ní vyloženě rád, ale i tak ho, převážně díky kolektivu, všechny akce baví.
.‌

Mimo oddíl chodí na Gymnázium vídeňská, občas zaskáče parkour s Jendou ↓ a zbytek času něco hraje / sleduje / tvoří na počítači.

Obrázek uživatele Porek

Pórek (Eliška Preislerová)

Oddílová instruktorka
E-mail: porek@stezka.org

Pórek se do oddílu dostala díky svojí sestřenici Sluníčku a bratranci Atomovi. Ráda tráví čas s lidmi z oddílu a baví ji tvorba programu, stejně jako ráda cestuje a poznává nové věci.
Obrázek uživatele Taky

Taky (Hana Zelinková)

Oddílová vedoucí (18+)
E-mail: taky@stezka.org
Tel.: +420 601 500 747

Taky k oddílu přivedla v roce 2013 paní provozní ze školky. Aktivně se věnuje oddílu, instruktorkou je od roku 2018. Tři roky vedla schůzky mladších, letos předala žezlo Rarachovi. V oddíle se povětšinou věnuje programu právě pro mladší a rukodělkám. Stará se o oddílové záhonky a baví ji dotvářet atmosféru.
Momentálně studuje na Gymnáziu Matyáše Lercha němčinu.

Obrázek uživatele rarach

Rarach (Martin Procházka)

Oddílový instruktor
E-mail: rarach@stezka.org
Tel.: 774 327 186

.Rarach chodí do oddílu od svých útlých let se svým mladším bratrem. A je aktivní i dnes.

.Od roku 2021 studuje obor technické lyceum na Střední průmyslové a Vyšší odborné škole v Brně na Sokolské

.V roce 2021 získal kvalifikaci instruktora

.Mimo oddíl se věnuje hře na klavír, házené a hraní videoher

.

Obrázek uživatele Klada

Kláďa (Láďa Bartoš)

Oddílový vedoucí (18+)
E-mail: klada@stezka.org

Kláďa přišel do Stezky před 17 lety a oddíl ho v podstatě vychoval. Kláďa se v oddíle věnuje zejména přípravě motivací, příběhů a programu pro jednotlivé akce.

Kláďa vystudoval osmiletou sekci Gymnázia Matyáše Lercha, poté pokračoval studiem Biochemie na PřF MU a v současnosti působí jako doktorand na institutu CEITEC, kde se zabývá počítačovým modelováním buněčných membrán.

Svoji přezdívku získal v roce 2013, v témže roce také kvalifikaci instruktora. V roce 2017 získal kvalifikaci oddílového vedoucího a v roce 2021 kvalifikaci vedoucího, hospodáře a revizora pionýrské skupiny.

Ve volném čase se Kláďa nejčastěji baví čtením knih, sledováním filmů, worldbuildingem a pěšími průzkumy zajímavých míst.

Obrázek uživatele David

:Ledy (David Beneš)

Oddílový vedoucí (18+)
E-mail: david@stezka.org
Tel.: 604 625 022

Ledy se dostal do oddílu v roce 2011 díky svému kamarádovi Tomášovi. Od září 2014 se angažuje ve vedení oddílu. Na táboře se zaměřuje především na příběh a různé větší či menší hry.

Aktuálně studuje obor informatika na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Za sebou už má všeobecné studium na Gymnáziu Matyáše Lercha.

V roce 2015 získal kvalifikaci instruktora, v roce 2018 kvalifikaci zdravotníka zotavovacích akcí a na podzim 2019 kvalifikaci oddílového vedoucího.

Ze všeho nejradši má Ledy dobrodružné cestování a pobyt v přírodě. Velmi ho baví lezení a geocaching. Kromě toho jezdí rád na kole, hraje amatérsky hokej a je velkým fanouškem žánrů sci-fi a fantasy.

Obrázek uživatele Kulihrasek

Kulihrášek (Petr Wudia)

Oddílový vedoucí (18+)
E-mail: kulihrasek@stezka.org
Tel.: 736 412 010

Kulihrášek se do oddílu dostal díky svým starším sourozencům, kteří již v oddíle nepůsobí. V oddíle je od roku 2009. Od roku 2018 zastává v oddíle roli vedoucího. Třetím rokem vede schůzky starších. Na táborech se hlavně věnuje vaření, skladničení a vytváření jídelníčku.

V současné době studuje na Gymnáziu Vídeňská. Mimo oddíl se Kulihrášek věnuje vaření, pečení a spoustě dalších aktivit.

Obrázek uživatele Zuby

Zuby (Tomáš Vondrák)

Oddílový vedoucí (18+)
E-mail: zuby@stezka.org

Zuby je v oddíle víc než sedm let. Práce s dětmi a vymýšlení programu a organizace akcí ho stále baví a naplňuje. Svoji práci v oddíle se snaží rozložit mezi všechny děti stejně, ať už jsou to ti nejmladší nebo ti nejstarší, protože ho baví vymýšlet program pro všechny věkové kategorie. Kromě přípravy her také dělá zdravotníka.

Právě studuje fakultu Informatiky Masarykovy univerzity.

V roce 2015 získal kvalifikaci oddílového instruktora. V roce 2018 získal kvalifikaci zdravotníka zotavovacích akcí. V roce 2019 pak získal kvalifikaci oddílového vedoucího.

Pokud se zrovna nevěnuje oddílu, tak se snaží mít všeobecný přehled o světě, pokouší se porozumět různým odvětvím vědy (jako jsou například matematika, informatika, dějepis nebo politologie), věnuje se škole. Nezanedbává ani sport všeho druhu. Má rád výlety do přírody.

Obrázek uživatele Slunicko

Sluníčko (Radka Mikušková)

Oddílová vedoucí (18+)
E-mail: slunicko@stezka.org
Tel.: 732 811 744

Když se Sluníčko ve svých osmi letech dostala na svůj první tábor se Stezkou, v duchu si řekla, že až bude velká, tak pojede jako vedoucí. V současné době si toho vyzkoušela už mnoho od instruktorky po vedoucí tábora.

Sluníčko vystudovala VUT fakultu chemickou a pracuje jako analytický chemik.

Pod záštitou pionýrského vzdělávacího centra Klubko získala v roce 2012 kvalifikaci oddílového vedoucího, hlavního vedoucího dětského tábora a hospodáře letního tábora. Od odboru KČT Chameleon získala v roce 2014 osvědčení Zdravotníka na zotavovacích akcích.

Kromě oddílu Sluníčko věnuje svůj volný čas cvičení AcroYogy, horolezectví a příležitostně i dalším sportům.

Obrázek uživatele Ola

Ola (Krumlová)

Oddílová vedoucí (18+)
E-mail: ola@stezka.org

Ola chodí do oddílu už mnoho let a má ho velmi ráda. Dostala se do něj přes rodinu, její dědeček totiž Stezku založil.

Ola chodila do matematické třídy na Gymnázium na třídě Kapitána Jaroše. Nyní studuje na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity.

V roce 2019 získala kvalifikaci oddílového vedoucího.

Kromě oddílu se Ola ráda věnuje šifrovacím hrám a chování slepic. Kromě toho je ráda v přírodě a nebojí se vyrazit někam do hor na puťák.

Obrázek uživatele Elf

Elf (David Lorenz)

Oddílový vedoucí (18+)
E-mail: elf@stezka.org
Tel.: 774 137 413

Elf poznal oddíl v roce 1997, kdy jel poprvé na letní tábor. Od té doby mu oddíl přirostl k srdci. Postupně tady začal působit jako instruktor a od roku 2004 jako vedoucí. I když má mnoho práce, dětem věnuje každou volnou chvilku.

Elf získal magisterský titul na Pedagogické fakultě MU v Brně v oboru Učitelství speciální pedagogiky a technické a informační výchovy pro ZŠ. Později si rozšířil na JČU kvalifikaci na učitele 1. stupně. Nyní pracuje na vesnické škole v Domašově, kde je pouze 1. stupeň.

Dále pod záštitou vzdělávacího střediska Klubko získal v roce 2004 kvalifikaci Oddílový vedoucí a v roce 2009 kvalifikaci Hlavní vedoucí dětských táborů. Mezi jeho koníčky patří hledání kešek, výroba originálních svíček, čtení fantasy knížek. Dále vede kroužek robotiky.

Obrázek uživatele Jenda

Jenda (Jan Škrob)

Oddílový vedoucí (18+)
E-mail: jenda@stezka.org
Tel.: +420 723 068 074

Jenda je v oddílu již od roku 2013, oddílové činnosti se věnuje kvůli svojí zálibě v přírodě a také kvůli úžasné partě. Mimo oddíl se věnuje různým akčním sportům, hlavně parkouru. Také se hodně vyzná v hudbě a v jejích tvrdších žánrech (rock, metal, rap...) .Obrázek uživatele Standa

Standa / Krysa (Pikula)

Oddílový vedoucí (18+)
E-mail: standa@stezka.org
Tel.: 725 535 910

Standa se dostal do oddílu v průběhu roku 2006. Po účasti na pár schůzkách a několikadenní návštěvě na táboře zjistil, že ho vymýšlení her a další oddílové činnosti natolik baví, že od léta 2007 dělá pro oddíl vše, co zvládne. Od tábora 2011 dělal několik let hlavního vedoucího tábora a od roku 2012 do roku 2021 byl náčelníkem oddílu, aby místo předal a stal se vedoucím nově vzniklé pionýrské skupiny Expedice, pod kterou nyní oddíl patří. V oddíle se věnuje zejména papírování okolo akcí.

Standa vystudoval magisterský stupeň VUT FEKT - obor Kybernetika, automatizace a měření, kde získal také doktorát. Na fakultě učí a pracuje jako vědec na Středoevropském technologickém institutu CEITEC.

V pionýrském vzdělávacím centru Klubko získal v roce 2008 kvalifikaci Oddílový vedoucí a Hlavní vedoucí dětských táborů. Od odboru KČT Chameleon získal v roce 2012 osvědčení Zdravotníka na zotavovacích akcích. V roce 2015 získal v Národním institutu pro další vzdělávání kvalifikaci instruktora vodní turistiky.

Mimo oddíl se věnuje rodině, rekreačnímu sportování (turistice, cyklistice, badmintonu a vodáctví) a moc rád si zahraje dobrou deskovou hru.

Obrázek uživatele MRQA

MRQA (Jana Pikulová)

Oddílová vedoucí (18+)
E-mail: mrqa@stezka.org

MRQA se dostala do oddílu v roce 2008 přes svého muže Standu/Krysu. V té době ještě působila jako vedoucí v jiném oddílu Pegas. Poté co její původní oddíl ukončil činnost se začala účastnit většiny akcí Stezky. Většinou pomáhá se zásobováním, hledáním ubytování, jídelníčkem a vařením.

MRQA vystudovala magisterský obor Polský jazyk a literatura a bakalářský obor Polština se zaměřením na oblast praxe, služeb a cestovního ruchu. Nyní pokračuje v doktorském studijním programu Paleoslovenistika a slovanské jazyky. Aktuálně je na mateřské dovolené a příležitostně překládá.

Je absolventkou kurzů: instruktor, vedoucí oddílu, nízké lanové překážky, zdravotník na zotavovacích akcích a instruktor vodní turistiky.

Obrázek uživatele Chemik

Chemik (Martin Zapletal)

Oddílový vedoucí (18+)
E-mail: chemik@stezka.org
Tel.: 739 993 610

Chemik k nám přešel z jiného oddílu již jako instruktor v roce 2013. V Pionýru ovšem funguje již od roku 2002 a postupně se propracoval až k vedoucímu. V oddíle zastává funkci oddílového zdravotníka.

V roce 2020 vystudoval obor Zdravotnický záchranář na VOŠ v Brně a o tok později bakalářské studium v Praze. Pracuje na Anesteziologicko-resuscitačním oddělení Fakultní nemocnice U Svaté Anny v Brně jako záchranář. Chemik dále pracuje jako hlavní ambasador Aplikace Záchranka, ve výběrové pražírně kávy v Brně jako degustátor káv a hlavní barista.

V roce 2011 získal kvalifikaci instruktora a v roce 2015 získal od odboru KČT Chameleon osvědčení zdravotník zotavovacích akcí. V roce 2015 získal také kvalifikaci oddílového vedoucího. Dále od KČT Chameleon v roce 2016 kurz lektor první pomoci a v roce 2017 hlavní vedoucí letních táborů.

Mimo práci s dětmi je Chemik kytaristou a zpěvákem v kapele Bratranci. Chemik vede kurzy Instruktoráku pod záštitou Pionýrského vzdělávacího centra Klubko a kurzy pro zdravotníky zotavovacích akcí pod záštitou KČT Chameleon.

Obrázek uživatele Jean

Jean (Jan Bureš)

Oddílový vedoucí (18+)
E-mail: jean@stezka.org

Jean přišel do oddílu v roce 2009 díky svému bratrovi Adamovi, který již v oddíle nepůsobí.

Studuje na Gymnáziu Slovanské náměstí víceletý obor s rozšířenou výukou jazyků.

Mimo školu a oddíl se věnuje hře na kytaru, zpěvu, kreslí a je členem divadelního souboru Drama Club.

Obrázek uživatele lucka

Lucka (Fichtelová)

Oddílová instruktorka
E-mail: lucka@stezka.org

Lucka do oddílu přišla v roce 2014 díky kamarádovi. Od té doby jezdí pravidelně na tábory a v roce 2021 se stala oddílovou instruktorkou.

Studuje na gymnáziu v Bystrci.

Ve volném čase se ráda věnuje lezení, kresbě a četbě.

Obrázek uživatele hvezda

Hvězda (Michal Procházka)

Oddílový instruktor
E-mail: prochimich@gmail.com

Hvězda [čteno "Hvězdys"] se dostal do oddílu v roce 2012. Deset let na to začal jezdit jako instruktor, a tak to je zatím i dodnes. Nedal‌‌o by se říc‌‌t, že má st‌anování, puť‌‌áky a obecně přírodu a aktivity kolem ní vyloženě rád, ale i tak ho, převážně díky kolektivu, všechny akce baví. .‌

Obrázek uživatele valca

Valča Pipalová

Oddílová instruktorka
E-mail: valentinapip@seznam.cz

Do oddílu jí přivedla kamarádka v roce 2016. Instruktorem je od roku 2022,a je stále aktivní. Hraje národní házenou že tým Draken brno.

Obrázek uživatele nelca

Nelča Vencálková

Oddílová instruktorka
E-mail: nelavencalkova@seznam.cz

Nelča se dostala do oddílu díky přednášce, kterou měli vedoucí na její škole. Na schůzky chodí od roku 2015 a instruktorkou je od roku 2022. Ve volném čase ráda poslouchá hudbu, hraje na klavír, zpívá, maluje nebo čte.

Obrázek uživatele rajda

Rajda (Radek Vlk)

Oddílový instruktor
E-mail: radekvlk31@gmail.com

Rajda začal chodit do oddílu ve svých 5ti letech se svým starším bratrem. Studuje informatiku na střední škole technické a ekonomické Olomoucká. Kromě pionýru se věnuje fotbalu, programování, jízdě na kole a posilování.

Obrázek uživatele Mirek

Mirek (Daněk)

Oddílový vedoucí (18+)
E-mail: mirek@stezka.org
Tel.: 721 691 275

Mirek přišel do oddílu na přelomu let 2012 a 2013. Roli vedoucího zastává od roku 2017, ale instruktorský kurz si udělal až v roce 2019. Na táborech se kromě programu většinou věnuje opravě tábořiště.

Momentálně studuje na střední odborné škole v Kloboukách u Brna na oboru operátor nábytkářské výroby.

Mimo oddíl hraje fotbal za tým SK Moutnice, ve kterých i bydlí. Dále se rád věnuje hře na kytaru.

Obrázek uživatele svizel

Svízel (Jan Fichtel)

Oddílový instruktor
E-mail: svizel@stezka.org

. Svizel přišel do oddílu v roce 2014 kde vznikla i jeho přezdívka. Studuje střední průmyslovou chemickou školu. Jeho koníčkem je např. Rybaření nebo poslouchání muziky .

.

.

.

Obrázek uživatele anezka

Anežka Preislerová

Oddílová instruktorka
E-mail: a.preislerova2@gmail.com
Tel.: 730623511
Obrázek uživatele Google

Google (Petr Zelina)

Oddílový vedoucí (18+)
E-mail: google@stezka.org

Do oddílu přišel v roce 2019 díky Vlkovi.

Studuje informatiku a má rád rakety, šifrovačky a Zeměplochu.

Obrázek uživatele Ondatra

Ondatra (Ondra Škrob)

Oddílový vedoucí (18+)
E-mail: ondatra@stezka.org

Instruktor, který bydlí v Kuřimi, takže nechodí na schůzky, ale výletům se věnuje. V současné době studuje na Gymnáziu Vídeňská 6-letý obor se zaměřením na programování.

Mimo oddíl se Ondatra věnuje i spoustě jiných aktivit, mezi ně patří například kajakaření na divoké vodě nebo amatérská hra na irskou flétnu.

Obrázek uživatele Ondra

Ondra (Smejkal)

Oddílový vedoucí (18+)
E-mail: ondra@stezka.org
Tel.: 604 936 616

Ondra přišel do oddílu společně se svým bratrancem Lukášem do oddílu v roce 2007 a od té doby se účastní táborů a podzimek. Je velký fanoušek hokeje a fotbalu a věnuje se poloprofesionálně jejich komentování.

V dubnu 2014 získal kvalifikaci instruktora, od roku 2017 je vedoucím.

V roce 2019 dostudoval na škole SŠIPF Čichnova v Brně a momentálně pracuje v IBM.