Noční tábořiště

Přidejte se k nám

Rádi mezi sebou kdykoliv přivítáme nové členy, tedy kohokoliv od 5 do 14 let, kdo si myslí, že by ho to s námi bavilo. Stačí se ozvat někomu z vedoucích (nejlíp Vlkovi na mail vlk@stezka.org) a přijít se podívat na schůzku nebo na výlet. A pokud se vám u nás bude líbit, můžete začít chodit!

Časté dotazy

Co všechno v oddíle děláte?

Každý týden se scházíme na schůzkách, většinou dvakrát za měsíc vyrazíme na jednodenní nebo vícedenní výpravu a v létě na čtrnáctidenní tábor.

Na schůzkách, výpravách i na táboře hlavně hrajeme hry, ale kromě toho se i učíme různé tábornické i všeobecné dovednosti a snažíme se je používat v praxi. Naše činnost je hodně různorodá, někdy chodíme po lese, někdy hrajeme vybíjenou, někdy něco vyrábíme, v zimě jdeme místo výletu třeba bruslit a v létě jsme párkrát byli i s rodiči na vodě. Každý si zkrátka najde něco.

Co si mám přinést na první schůzku?

Malou svačinu (uprostřed schůzky si vždycky děláme malou přestávku) a papuče do klubovny. Časem dostaneš ještě oddílový deníček, ten si pak nos na schůzky taky.

Bude potřeba nějaké speciální vybavení?

Na schůzku a většinu jednodenních výletů nic speciálního potřeba není, ale na vícedenní výpravy a tábor budete potřebovat spacák, karimatku a dobrý batoh. Více informací najdete v článku o vybavení.

Kolik to bude stát?

Roční registrační poplatek na rok 2023/24 je 1200 Kč. Kromě toho se zvlášť platí akce, typicky v řádu stovek za vícedenní výpravu, u jednodenních výletů se platí doprava nebo vstupné.

Vedoucí vše dělají jako dobrovolníci a ve většině případů za svoji účast na výpravách sami přispívají.

Jaký je rozdíl mezi vámi a skauty?

Nijak velký, zkrátka působíme pod jinou zastřešující organizací, ale náplň naší činnosti je podobná. Na rozdíl od některých skautských oddílů jsou u nás holky a kluci pohromadě a nehlásíme se k žádnému náboženství. Jinak podle nás v současnosti záleží spíš na konkrétním oddíle, jeho kolektivu a vedoucích, než na tom, pod jakou organizaci spadá.