Minikronika 2015/16

Níže jsou krátké zápisy shrnující jedno i vícedenní akce, které jsme podnikli.

Puťák (337) - 3.-5. 6. 2016

Šli jsme z Oslavan kolem Oslavky na Levnov, od tam do Mohelna a poté do Ivančic. Spali jsme pod širákem na hradech, vařili, rozhlíželi se z vyhlídek a říkali si, že v údolí Oslavy přehrdu vážně nechceme. (Petice k podpisu u vchodu do naší klubovny.)

Účastníci: Kryštof, Jean, Ota, Ola, David, Tom a Vlk

Sraz PTO (336) - 20.-22. 5. 2016

Byl to návrat ke kořenům. Otevřeli jsme konzervu kamenem. Zatloukali jsme hřebíky. Šli jsme do oceánu. Vyhráli jsme bojovku. Volili jsme náčelníka SPTO. Stali jsme se příkladem 2.PTO Poutníci v dražení jídla.

Účastníci: Dan, Kytka, Kulihrášek, Mirek, Ota, Ola, Tom, Vlk, Honza a Elf + Eywa

Cyklopuťák do Vídně - 13.-15. 5. 2016

Kterak se pět instruktorů, jedna vedoucí a jeden maskot rozhodlo dojet do Vídně

Účastníci: Ondatra, Ota, Tom, David, Ola a Vlk + Pip

Piominimum 2016 - 29. 4. - 1. 5. 2016

O víkendu na přelomu dubna a května jsme vyrazili na doškolení nejmladších ve vedení. Zamířili jsme do Jižních Čech, do vesnice Kadolec, do krásné přírody České Kanady. Poctivě jsme se školili, ale v mezičase jsme zvládli také návštěvu letošního tábořiště nebo pomoc se stavbou májky. Závěrečný test zvládli všichni, takže jsme s pocitem úspěšně a příjemně stráveného víknedu mohli zpět domů.

Účastníci: Ondatra, Ota, Ola, David, Tom, Vlk, Krysa a Elf + Eywa

Cyklovýlet Vlkov (335) - 24. 4. 2016

V neděli 24.4. jsme s koly jeli vlakem do vesnice Vlkov. Počasí nám nepřálo, ale to nás neodradilo. Z Vlkova jsme zamířili do Velké Bíteše. Poté jsme jeli po rozbahněné modré turistické značce. Zvládli jsme minimálně dva brody a deset uzoučkých lávek přes Bílý potok. Tuto náramně náročnou cestu jsme zakončili průjezdem Veverské Bítýšky a objetím přehrady po levém břehu ve směru toku Svratky. Tam nás čekaly strmé skály a tenounká cestička plná kamení a kořenů. Šťastně jsme dojeli až do centra Brna, kde jsme každý zamířili ke svému domovu.

Účastníci: Ota, David, Tom a Krysa

PTO Seton (334) - 23. 4. 2016

ako každý rok jsme se zúčastnili tradiční soutěže v tábornických dovednostech mezi brněnskými pionýrskými oddíly. Ač nás nebylo mnoho (složili jsme jen dva čistě oddílové týmy + 2 smíšené), dokázaly naše obě čistokrevné skupinky dosáhnout svorně na druhé místo ve své kategorii!

Účastníci: Tonda, Nela, Hanička, Kulihrášek, Mirek, Ota, Ola, David, Tom, Sluníčko, Mrqa, Krysa a Elf + Eywa

Výlet aneb Ola na hrad! (333) - 16. 4. 2016

Šli jsme pěšky z Adamova přes Nový hrad do Blanska. Vybrali jsme si nádherné počasí, otestovali jsme, že Tonda má vážně terénní kočárek, na hradě jsme pronásledovali a mučili zločince Davida, který udělal něco, co už si nikdo nepamatuje a naladili jsme se na táborovou motivaci.

Účastníci: Tonda, Jája, Zuzka, Kytka, Dan, Nela, Honzík, Karolínka, Oskar, Janinka, Ema, Jenda, Kryštof, Hanička, Kulihrášek, Mirek, Ota, Ola, David, Tomáš, V., Vlk, Honza, Mrqa a Krysa

Výlet do aquaparku (332) - 2. 4. 2016

Aquapark byl super akce, nikdo se neutopil a všichni jsme si to maximálně užili. Postupně jsme vyzkoušeli všechny tobogány, jen na ten nejstrmější, kamikadze, si většina netroufla.

Účastníci: Hvězdička, Anežka, Rarášek, Jana, Eliška, Kulihrášek, Mirek, Jenda, Jean, Honza, Vlk, Krysa a Elf

Velikonoce 10+ (331) - 24.-28. 3. 2016

Na Velikonoční výpravu jsme se vydali se staršími deseti let do Nového Města na Moravě. Zvládli jsme najít každý zbyteček sněhu, sbírali jsme velbloudy, zahráli jsme si spoustu her našich oblíbených Vrahů, vařili jsme si největší lahůdky, kvůli velikonočním tradicím jsme si náhodně rozlosovali pohlaví, potkali jsme dva lyžaře a hlavně jsme byli pět dní spolu.

Účastníci: Jenda, Hanička, Jean, Ota, Ondatra, Ola, David, Vlk, Honza a částečně Štěpán

PTO Dračí smyčka (330) - 13. 2. 2016

Zúčastnili jsme se soutěže v uzlování na akci PTO. Jediný diplom sice vyhrál Vlk za třetí místo mezi vedoucími, ale skoro všichni zvládli všechny svoje uzly zavázet ve slušném čase i v obrovské konkurenci (v kategoriích N a M soutěžilo v každé kolem stovky dětí). Podrobné výsledky: https://drive.google.com/…/0B9rLCMfU0URyaEZTMmhHNWstZFE/view

Účastníci: Kytka, Dan, Nela, Janinka, Hanička, Kulihrášek, Mirek, Ota, Ola, David, Tomáš, Vlk, Chemik a Sluníčko

Ledová Praha (329) - 28.-31. 1. 2016

Na Letošní Ledovou Prahu se nás vydalo velké množství. Vyjeli jsme už ve čtvrtek. Do Prahy jsme jeli se Studen Agency. Ubytovali jsme se v jedné pražské klubovně. Během všech dnů jsme stihli mnoho expozic. Povedlo se nám navštívit Český rozhlas, Vyšehradské katakomby, Vyšehradský hřbitov, Království železnic, Zoo, Imaginárium a zrcadlový sál.

Účastníci: Hvězdička, Nelinka V., Rarášek, Lucka a Jan Fichtelovi, Radek a Lukáš Vlkovi, Hanička, Mirek, Kulihrášek, Jean, Jenda, Ondatra, Ota, Ola, David, Tomáš, Vlk, Jan Wudia a Elf

Bruslení a deskovky (328) - 16. 1. 2016

Nejdřív jsme si zašli zabruslit a potom hurá do klubovny na mraky deskovek.

Účastníci bruslení: Vlastík, Míša, Dan, Nela, Janinka, Hanička, Kulihrášek, Mirek, Ota, Tom, Sluníčko, Mrqa, Krysa, Saša + Michal

Účastníci deskovek: Dan, Honza, Karolínka, Nela, Janinka, Hanička, Kulihrášek, Mirek, Jenda, Honza (neoddílový), Ondatra, Ota, Ola, David, Tom, Honza W., Krysa a Elf + paní Zelinková

Star Wars (327) - 9. 1. 2016

V sobotu 9. 1. jsme se vydali do kina zhlédnout nový díl Star Wars ságy s podtitulem "Síla se probouzí". Zjistili jsme, co se dělo v naší oblíbené galaxii 30 let po událostech prvního filmu, seznámili se s novými hrdiny i záporáky a celkově jsme si návštěvu kina moc užili.

Účastníci: Janinka, Kulihrášek, Mirek, Ota, David, Kláďa, Honza a Krysa

Vánoční výprava (326) - 18.-20. 12. 2015

Mnohaletou tradici vánoční výpravy jsme se rozhodli letos rozšířit na vícedenní akci. Ani deštivé a mlhavé počasí nám nezabránilo užít si vánoční procházku centrem Brna, volnou zábavu v podobě deskovek nebo městečka Palerma, turnaj ve stolním fotbálku, štědrovečerní večeři u společného stolu, rozdávání dárků nebo večerní pohádku ve spacácích. Všichni zúčastnění se tak příjemně naladili na skutečný Štědrý den.

Účastníci: Hvězdička, Anežka, Rarášek, Jana, Eliška, Kulihrášek, Mirek, Jean, Ota, Ola, David, Tom, Vlk, Kláďa, Honza, Slunce, Krysa, Elf + Eywa

VIDA! (325) - 6. 12. 2015

Včera jsme navštívili Vida! science centrum. Vydrželi jsme několik hodin a vůbec se nám nechtělo pryč. Už víme, jak funguje spousta věcí a čeho se Ola nejvíc bojí.

Účastníci: Kytka, Pivo, Nela, Hvězdička, Janinka, Džedáj, Kulihrášek, Mirek, Ota, Ondatra, Ola, Tomáš, Vlk, Krysa (a Sluníčko)

Bowling (324) - 7. 11. 2015

Dnes jsme se vydali na netradiční výlet. Šli jsme hrát bowling. Moc jsme si to užili, zasoutěžili jsme a i když to našim vedoucím moc nešlo, děti z toho měly radost.

Účastníci: Stelinka, Hanička, Peťa, Dan, Hvězdička, Honzík, Rarášek, Hanička, Mirek, Kulihrášek, Ota, Tomáš, Honza, Chemik

Podzimky (323) - 28. 10. - 1. 11. 2015

Ne každý má tu možnost podívat se do vesmíru, nám se to ale na podzim podařilo. Odletěli jsme ze základny ve Vyškově v naší mateřské lodi, která se stala našim ubytováním na další týden. Náhodou jsme ale narazili na zlé mimozemšťany, kteří unesli člena posádky a tak začala akce na jeho záchranu. Hledali jsme vodítka a stopy které by nás k nim přivedly. Nakonec vše skončilo velkou bitvou a podařilo se nám člena posádky zachránit. Po úspěšném přistání zpět na Zemi si děti odnesly kupu zážitků, vzpomínek a zkušeností. Během putování vesmírem jsme navštívili Aquapark, zahráli si spoustu her a naučili se spostu nových a užitečných věcí.

Účastníci: Kuba, Hvězdička, Anežka, Jan, Rarášek, Jana, Eliška, Hanička, Kulihrášek, Mirek, Jenda, Jean, Ota, Ondatra, Ola, David, Tom, Ondra, Lukáš, Vlk, Kláďa, Honza W., Chemik, Sluníčko a Elf

PTOB (orientační běh) (322) - 10. 10. 2015

Bylo to super, příště naši účast určitě opakujeme! Dokonce jsme měli dobré umístění! Nej umístění: Krysa (2.), Vlk (3.), Kulihrášek (4.)

Účastníci (získané body do ZL): Hvězdička (9), Nela (9), Rarášek (1), Kulihrášek (12), Mirek (12), Ota (4), Ola (2), Tom (4), Vlk (Old), Kláďa (Old), Sluníčko (Old), Krysa (Old), Elf (-) + Eywa (-)

Trénování orientačního běhu v Soběšicích (321) - 26. 9. 2015

Protože nám autobusy díky dnešnímu závodu veteránů jezdily, jak se jim zachtělo, vlastně spíše nejely vůbec, a kolega IDOS to jaksi nestihl zaznamet, tak se začátek výletu nesl ve znamení zmateného vedení, které nevědělo čím jet, kde vystupovat a jak se odtud dostat na start pevných orientačních kontrol v Soběšicích. Nakonec jsme ale na místo dorazili a jako bonus navšívili i soběšickou rozhlednu. Nejmladší, kterých bylo nejvíce, prošli tři kontroly a zahráli si i nějakou tu hru, ale třeba nejstarší kluci zvládli bez problémů celou trať.

Účastníci: Vlastík, Hanička K., Peťa, Dan, Míša, Nela, Anežka K., Mirek, Ota, Kláda, Sluníčko, Saša