Minikronika 2011/12

Hobit 2012 (tábor) - 30.6.-15.7.2012

Potkali jsme se s Gandalfem, hráli na kytary, zpívali u táboráku, procházeli vyprahlou pustinou, vařili, šli na rádcovský pochod, šli na puťák, hráli fotbal, chodili o berlích, dostávali táborového zdravotníka do pocitů beznaděje, setkali se s obry, vyráběli jsme poháry, hráli přehazku s horskými obry, olizovali se u jídla až za ušima, jedli pepřovou polévku, strávili několik dní v Roklince, bloudili v horách, potkali jsme Gluma, dělali hřeby, chodili na dřevo, skládali sliby, dostávali šátky, získali nové přezdívky, lovili ústy rybičky v jezírku, přežili zajmutí skřetů, spali na terase, běželi jsme ke Svaté Trojci, překonávali nástrahy nepříznivého počasí a drsných vedoucích na výletě, rozdělávali oheň, zdravili Slunce, nosili jsme orly, navštívili Medděda, pomáhali hraničářům s lovem šelem, četli Hobita, handrkovali se s pavouky, potkali lesní elfy, hráli si s vršky, věštili jsme z čarovné koule, hráli "neškodné hry" na hřišti, vyrazili jsme za mrtvým kostelníkem, utíkali v sudech, provozovali balet v jezerním městě, sedmkrát si odpověděli na otázku "Kdo jsem?", dorazili jsme k dračí sluji a zabili draka a nakonec se účastnili Bitvy pěti armád.

Olomoucký aquapark (254) - 24.6.2012

V Olomouckém aquaparku jsme se zchladili ve 28 stupňové vodě, zajezdili si na klouzačce, udělali si vláček, vyšplhali na větrný tobogán a potom sledovali nejrychlejší způsoby jízdy dolů, skákali na vodní trampolíně, obsadili všechna místa ve vířivce, potápěli se pro Míšinu náušnici, lezli po horostěně na hřišti, zakopávali se do teplého písku, hráli beach-přehazku, a skoro prázdninový slunečný den zakončili zmrzlinou na nádraží. A přestože jsme se u toho všeho poctivě mazali, někteří z nás už teď doufají, že do tábora ta spálená místa zhnědnou, nebo alespoň zesvětlají :-).

Sraz PTO (253) - 25.-27.5.2012

Tradiční sraz pionýrských oddílů, tentokrát na Wilsoce s tématem piráti a velkou povedenou hrou při které se většina lidí povozila na lodičkách.

Setonův závod (252) - 21.4.2012

Celý dnešní den jsme strávili na Setonově závodě. Obsadili jsme jedno pěkné sedmé místo, jedno ještě hezčí šesté a instruktorský tým nejenže letos došel do cíle, ale dokonce byl třetí. Obešli jsme celý svět, na každém stanovišti navštívili jeden stát a seznámili se se s místními domorodci.
Účastníci: Peťa, Honzík, Ota, Vlk, Martin, Honza, Ládík, Míša, Lenka, Sluníčko, Bětka, Standa

Velikonoce 2012 (251) - 5.-9.4.2012

Těžili jsme suroviny v Minecraftu, stavěli domy, zlepšili se v hraní na kytary, ve vaření a sekání dřeva, vraždili, odhalovali vrahy, rozbíjeli vajíčka o vlastní čelo, křoupali tvrdé perníky, hráli roboty, překreslování a kvízovou horečku, usínali před vyčištěním zubů, hledali bujón, malovali vajíčka, dělali pomlázky, schovávali pomlázky, mrskali, utíkali, schovávali se, chytali syrová vajíčka letící přes chatu, neustále topili v kamnech a otvírali okna, našli kešky, běhali o třech nohách a už teď se těšíme na druhý ročník oddílových Velikonoc.
Účastníci: Kulihrášek, Ota, Ola, Martin, Vlk, Honza, Láďa, Míša, Terka, Standa, Sluníčko

Den her (250) - 18.3.2012

V pohodlí klubovny jsme i letos prožili tradiční akci, při které si všichni zahráli spoustu deskových her.

Nanga Parbat (249) - 2.-4.3.2012

Sešlo se nás šestnáct. Devět dětí, pět organizátorů, Otův žaludek a Vojta, který se připojil až v sobotu. První kilometr za světla, druhý za šera, třetí v bahně, čtvrtý za svitu měsíce, pátý po strmých skalách, šestý po ledových krách, sedmý řekou a osmý s vytrvalým úsměvem na rtech jsme dorazili do základního tábora. Zjistili jsme, že s batohem na zádech člověk snadno ztrácí rovnováhu a že při svitu čelovky nic není tak, jak se zdá, otestovali (ne)stabilitu zdejších mostů a Mrquin budík, probudili se do mrazivého jasného rána přímo pod vrcholem Nanga Parbat, postavili výškový tábor na šikmo, byli prodáni do otroctví za trochu guláše, vykoupili se penězi získanými překupnictvím s Pionýrskými psy, došli pro vodu, ztratili některé členy na suťovinových polích, vyzkoušeli si lezení a slaňování, otestovali, co o nás ostatní (ne)vědí, našli nějaké kešky a nakonec přece jen dobyli vrchol Nanga Parbat. Hurá!
Účastníci: Standa, Mrqa, Terka, Bětka, Kozel, Vojta, Láďa, Honza, Martin, Vlk, Ola, Kristl, Cvrček, Ota, Kulihrášek a Otův žaludek (R.I.P.)

Dračí smyčka (248) - 25.2.2012

Dnešní sobotu jsme spolu s ostatními oddíly strávili na Dračí smyčce. Uzly jsme vázali, rychle, pomalu, dobře, špatně, poslepu, za zády, ale hlavně jsme se u toho dobře bavili. Na závěr jsme se účastnili módní přehlídky.
Účastníci: Peťa, Ota, Ondra, Martin, Honza, Míša, Sluníčko, Standa

Filmový marathon (247) - 10.-11.2.2012

Víkend o pololetních prázdninách jsme strávili na filmovém maratonu. Koukali jsme na filmy, hráli Jungle speed, hráli na kytary, jedli pizzu a jiné dobroty, vyzkoušeli si své nové košulky, zjistili, že v Praze mají Žabky do dvanácti, probudili se v úleku, při nejakčnějším možném filmu, kradli Cvrčkovi papuče, mnozí jeli nonstop, smíchem se popadali za břicho a mnoho dalšího.

Pololetky - hory (246) - 2.-5.2.2012

KDO PŘEŽIJE: BESKYDY DEN PRVNÍ Asi čtvrt hodiny před odjezdem jsme pořídili lyžařskou kuklu, jako každoročně jsme nadávali, že si nemáme ve vlaku kam sednout a že by to chtělo příští rok místenky (nemyslete si, že je příští rok budeme mít), přerazili jsme každého, kdo prošel uličkou v našem vagónu, cestou na Astru několikrát hodili hubu a pochopili, že těch mínus dvacet, co hlásili v rádiu, si nikdo nevymyslel. DEN DRUHÝ V noci nás nebudili divné zvuky v topení jako každý rok, protože topení nefungovalo vůbec, na oknech se nic nezměnilo (netěsnily vůbec), nasnídali jsme se v nejmenší místnosti, kterou na Astře mají, dle hesla "My jsme skauti z Prahy" jsme způsobili totální zmatek při kupování permanentek na svah, lyžovali, oplakávali své omrzlé prsty, užívali si sluníčka (nikoliv tepla), fotili se u ledových soch, neodvážili se odlovit skrytou imunitu (keška v kořenech stromu), nechali Otu na ostrově vyhnanství, vyhlásili po něm pátrací akci, obvolávali všechna neznámá čísla v Terčině telefonu, hráli deskovky a schovku. DEN TŘETÍ Venku nastalo výrazné oteplení (už je jen mínus sedmnáct), spěchali jsme na autobus, ztratili klíče od rakve, hledali klíče od rakve, půjčovali lyže, našli klíče od rakve (tím se některým počet lyží zdvojnásobil), trávili čas ohříváním v chatě ještě víc než včera, při jízdě šusem jsme díky silnému větru občas stáli na místě, jeli ve vojenském transportéru a zjistili, že ne všechny autobusová spojení jezdí i v sobotu. DEN ČTVRTÝ Nespěchali jsme na vlak a ani toho pozděj nelitovali (Zázrak!), nešli do bazénu, pochutnávali si na rohlících s netelou, povídali si ve vlaku a v Brně při mínus deseti konstatovali, že je tu nějaký teplo. HESLO VÝPRAVY: Přes průšvihy ku hvězdám.
Účastníci: sjezdky/board: 10, běžkaři: 7, osazenstvo kuchyně: 4

Bruslení a vlčí vytí (245) - 14.1.2012

Na dnešním bruslení jsme neopomněli udělat několik mistrovských pádů, někteří na ledě, jiní ho k tomu ani nepotřebovali. Ondřej Smejkal nám popsal jeho brankářskou techniku, čímž si zajistil nemalé množství fanoušků pro další zápas. Samozřejmě jsme nebyli líní a nezapomněli zdolat osmitisícové pohoří před kluzištěm, včetně vrcholového fota. Počasí nám přálo, takže jsme si sportovně prožité dopoledne užili. Odpoledne jsme vyli na celou klubovnu, udělali si příjemnou půlhodinku s chemickým názvoslovím a hráli plno deskových her.
Účastníci: 7 dětí a 6 vedoucích (+ 1 návštěva)

Vánoční keškobraní (244) - 17.12.2011

Na předvánočním výletě jsme odlovili spousty kešek, někteří jsme přišli pozdě na sraz, protože se nám doma vylil čaj do batohu, zjistili, že na zastávce u Antroposu (druhé místo srazu) není ani noha, zato jsme jisté jedince potkali procházející se po parku, odhodlávali jsme se k vykoupání s krokodýlem, ale marně, protože si žádný člen výpravy nevzal ručník, dali si k svačince jednu ulepenou myš Krychli, úspěšně jsme zdolali nedalekou osmitisícovku Holedná, poradili Yettimu, kudy do Jundrova, měli značné problémy při vyškrábání se do svahu pro kešku, snažili jsme se vzájemně zkontaktovat, lezli na strom před medvědy, hráli mimikry, místo zdobení stromečku jsme rovnou nakrmili prasátka, šlapali pomalým jedincům na paty, neustále měli hlad a celkově si užili poslední akci tohoto kalendářního roku.
Účastníci: 9 dětí a 4 vedoucí

Vánoční keškobraní (243) - 12.11.2011

Výlet do punkevních jeskyníSešlo se nás 18, což je úžasné a díky Samantě se jednalo o mezinárodní výpravu. :) Koukli jsme se do Macochy, prošli Punkevní jeskyně, zajezdili jsme si na lodičkách, našli dvě keše, dlouhodobí členové oddílu zavzpomínali na natáčení Jinovatky ve Vilémovicích, které proběhlo tak před osmi lety a Vlk to ještě podtrhnul trpasličí čepičkou, procvičili jsme cizí jazyky, spěchali jsme, vyměnili pastelky za geocoin, odvážně jsme vstoupili do Smrtné jeskyně, hráli celou cestu dračák, zapomněli pití, pochopili, že zapomenuté pití neseme celý den v batohu a celou dobu si chválili přízeň počasí, které s ohledem na dnešní datum příjemně překvapilo.
Účastníci: 12 dětí a 5 vedoucích (+1 Mexičanka)

Podzimky Alison Gross - 26.-30.10.2011

Účastníci: 16 dětí a 8 vedoucích (+3 návštěvy)

Orienťák PTO (242) - 8.10.2011

Nejlepší umístění: Vlk 1. místo, Honza a Ola 3. místo, Kulihrášek a Sluníčko 4. místo

Údolím říčky Bobravy (241) -3.9.2011

Účastníci: 7 dětí a 4 vedoucí